PhDr.Hana Jenčová
privátní psycholog a psychoterapeut

Sportovní psychologie

Již více než 10 let pracuji také jako sportovní psycholog individuálních i týmových sportovních disciplin – golf, tenis, skif, windsurfing,volejbal, fotbal, hokej. Mezi sportovce, kteří využívají mojí odbornou péči  patří např. naše velmi úspěšná profesionální golfistka a olympionička Klára Spilková,Kateřina Krásová, Jan Mazánek, tenisti Lenka Kunčíková, Kateřina Stuchlá, Pavla Mrázová, Marek Michalička, surfař Tom Malina, rychloskifařka Tereza Matušíková a další.

Oslava týmu tisková konference Kláry Spilkové, jako první češka získala kartu na LPGA 6.11.2019

Oslava týmu -1.místo Ladies Eropean Tour v Lalla Meryem Cup v Maroku – 16.4.2017

Tým Kláry Spilkové, turnaj Ladies European Tour Česká republika, Dýšina, 17. – 19. 6.2016

S Klárou Spilkovou PGM European Ladies Tour , Česká republika, Albatros,22. - 24. 6. 2012

foto

Hlavním cílem sportovní psychologie je budování stabilního psychického stavu hráče a zvládání zátěžových situacích bez negativního vlivu na podaný výkon. Jde především o používání jednotlivých technik pro stabilizaci a harmonizaci osobnosti a o předcházení psychickým konfliktům s okolím i sám se sebou. Sportovní psycholog může dát sportovci kvalitní nezávislou zpětnou vazbu a odborně ho provází při změnách a nácvikových situacích, které přispějí k lepšímu psychickému stavu a výkonu.

Používáme techniky nácviku jednotlivých typů relaxačních technik, účinky a nejvhodnější termínování jejich použití, techniky ventilace zadržených emocí, speciální dechová cvičení pro stabilizaci psychického výkonu, práce s pozitivní a negativní energií, vizualizace i zařazení aktuálně nejvhodnějších postupů jednotlivých psychoterapeutických škol (hypnoterapie, dynamická terapie, KBT, transakční analýza, atd.).